فو در عکاسی

تکنیک های فو در عکاسی

یکی از اصول اولیه در یادگیری عکاسی چگونگی فو کردن است. برای رسیدن به عکسی واضح و شارپ یادگیری فو در عکاسی و اصول آن لازمه کار است. فو در لغت به معنای متمرکز شدن روی چیزی میباشد. مفهوم فو در عکاسی یعنی رسیدن به حداکثر وضوح در عکس است. در دوربین های دیجیتال کاربر با حرکت دادن به اجزایی از لنز واضح ترین تصویر را بر روی سنسور به دست می آورد.

در دوربین های دیجیتال امروزی انواع سیستم فو و بدست آوردن عکسی شارپ آسان شده است. در دوربین های دیجیتال فو دو حالت دارد. دستی یا manual و اتوماتیک یا auto. حالت دستی را با MF و اتوماتیک با AF مشخص شده است.

فو دستی یا MANUAL

گاهی اوقات و در برخی از شرایط فو اتوماتیک به خوبی روی سوژه مورد نظر فو نمیکند. در این شرایط است که میتوان با انتخاب فو دستی به راحتی به هدف رسید. به این صورت که با چرخاندن رینگ فو که در جلوی لنز قرار دارد سوژه مورد نظر را در بهترین حالت وضوح ثبت نماییم.

فو دستی در عکاسی ماکرو میتواند بهترین نتیجه را داشته باشد. چون معمولا دوربین ها برای فو کردن روی سوژه های نزدیک مشکل دارد. و یا اگر سوژه دارای نور بسیار یا نور کم باشد میتوان از فو دستی استفاده کرد.

فو اتوماتیک

در دوربین های دیجیتال برای سهولت کار فو اتوماتیک دارای حالتهای مختلف است. از این گزینه ها در شرایط و بسته به نوع سوژه می توان استفاده کرد.

فو تک عکس :

این گزینه فو در دوربین کانن با عنوان one shot ودر دوربین نی با AFS مشخص شده است. در این حالت فو به گونه ای طراحی شده که برای فشردن دکمه شاتر فقط می توانید همان بار فو کنید. اگر سوژه ثابت نماند دوربین فو را نمی تواند انجام دهد. پس کاربر مجبور است عملیات فو را دوباره انجام دهد. این گزینه برای سوژه های ثابت مانند اشیا، مناظر طبیعی و یا عکاسی پرتره مناسب است.

فو پی در پی :

این گزینه در دوربین های کانن با AL SERVO  و در دوربین نی با AFC مشخص شده است. سیستم این فو به این ترتیب است که می توانید با انتخاب این گزینه سوژه های در حال حرکت را فو کرده بدون اینکه عکس تار و نا واضح شود. این گزینه برای ثبت عکس های متحرک نظیر مسابقات ورزشی یا عکاسی حیات وحش مناسب است.

فو ترکیبی :

این گزینه در دوربین های کانن AL FOCUS و در نی AFA مشخص شده است. همان طور که از عنوان مشخص است این گزینه ترکیبی از فو تک عکس و پی در پی است. با انتخاب این گزینه دوربین حالت سوژه را بررسی میکند که ثابت است یا متحرک. اگر ثابت باشد حالت تک عکس و اگر متحرک باشد حالت پی در پی انتخاب میشود. این گزینه برای شرایطی که سوژه غیر قابل پیش بینی است بسیار مناسب است. لذا در عکاسی خبری و مستند بیشتر از این حالت استفاده میشود.

 

AF-LOCK

در این حالت فو دوربین پس از انجام AF روی یک جسم، توسط عکاس قفل شده و دیگر تغییر نمیکند. سپس عکاس میتواند از همان صحنه و یا صحنه ی دیگری عکس بگیرد. این قابلیت در مواردی که AF در فو روی یک شی دچار خطا میشود بسیار مناسب است. همچنین می توانیم با این روش فاصله ی فو را به دلخواه تنظیم کنیم. یعنی اگر دوربین مجهز به فو دستی نباشد این قابیلیت را شبیه سازی نماییم.

کانون تخصصی آموزش عکاسی مرداد
برای  مشاهده آمورش های بیشتر برروی >>آکادمی مرداد<< کلیک کنید


آتلیه عکاسی فو ,دوربین ,سوژه ,گزینه ,حالت ,عکاسی ,فو دستی ,گزینه برای ,فو اتوماتیک ,باشد حالت ,بسیار مناسب

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات


کسب درآمد

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هواداران حمید هیراد ایران خاص سیلما دوربین مداربسته ، خرید دوربین مداربسته عشق و امید حراست توسعه و نیشکر میرزا کوچک خان | طراح بهنام ممبینی وبسایت رسمی مجتبی دربیدی فنی و مهندسی سایت رسمی کربلایی حسین عینی فرد دانلود کتاب اناتومی عمومی عمیدی درباره چگونگی تهیه خشت اجر استحکام خانه هایدخشتی اجریواطلاعات جمع اوری کنید تغییرژن در جانوران شکن برای باز تلگرام دسکتاپ قدو بالای نازت بگردم عرق چینت شوم دورت بگردم ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هریس 98 99 دانلود اهنگ دیلبر از نیها کارا تحقیق در مورد زندگی علامه حلی بگویید او چه ویژگی خاصی داشت که به دیدار امام زمان موفق شد رنگ مو با ماست وجوش شیرین گلیپ اوزیر ای بالام گول بالام